Nasze przedszkole

CODZIENNIE
UŚMIECHÓW

Nasza historia

Przedszkole nr 139 powstało w 1950 roku. Dyrektorem Przedszkola jest Edyta Kaczmarczyk. Nadzór pedagogiczny nad placówką sprawuje Kuratorium Oświaty w Warszawie. Organem prowadzącym jest Miasto Stołeczne Warszawa. Do przedszkola uczęszcza 100 dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Dzieci podzielone są na cztery 25 osobowe grupy wiekowe. Jesteśmy placówką nieferyjną.

Znajdujemy się na Górnym Mokotowie, wewnątrz dużego i zielonego starego osiedla, pomiędzy ulicami Dąbrowskiego i Wiktorską, nie graniczymy, z żadną ruchliwą ulicą. Przedszkole mieści się w zbudowanym specjalnie do tego celu wolnostojącym budynku, jest otoczone wspaniałym, dużym ogrodem, bogatym w zieleń, drzewa, krzewy i kwiaty, wyposażonym w dwa place zabaw dla dzieci: starszych i młodszych.

Poznaj nas

kadra

Nasze Nauczycielki posiadają kwalifikacje z zakresu wychowania przedszkolnego, doskonalą się zawodowo uczestnicząc w różnorodnych warsztatach metodycznych…

sukcesy

nasze sukcesy

Nasze przedszkole uczestniczy w wielu inicjatywach, konkursach oraz wydarzeniach. Zobacz wybrane osiągnięcia naszych przedszkolaków!

galeia 2

Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami naszej placówki oraz ogrodu.

Nie oczekuj, że twoje dziecko będzie takim, jakim ty chcesz żeby było. Pomóż mu stać się sobą, a nie tobą.
pedagog

Co u nas znajdziesz?

Proponujemy:

• kadrę posiadającą pełne kwalifikacje pedagogiczne wymagane przy pracy z dziećmi w przedszkolu
  • profesjonalną opiekę nad dziećmi przez 10 godzin dziennie (od 7.00 do 17.00)
  • zajęcia dydaktyczne i zabawy prowadzone we wszystkich grupach wiekowych zgodnie z programem MEN
  • programy dydaktyczne:
    • program edukacji matematycznej według prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej,
    • program edukacji ekologicznej,
    • program adaptacyjny,
  • opiekę:
    • logopedy,
    • psychologa,
    • terapeuty
  • zajęcia dodatkowe:
    • rytmikę,
    • gimnastykę korekcyjną
  • całodzienne wyżywienie

Atrakcje:

• Przedstawienia teatralne
  • Koncerty muzyczne
  • Wycieczki autokarowe
  • Spotkania z ciekawymi ludźmi ( pisarze, policjant, straż miejska, strażak)
  • Dzień Pieczonego Ziemniaka
  • Spotkanie z Mikołajem
  • Dzień Babci i Dzień Dziadka
  • Bal Karnawałowy
  • Powitanie Wiosny
  • Święto Ziemi
  • Dzień Mamy i Taty
  • Dzień Rodziny
  • Tydzień Atrakcji z okazji Dnia Dziecka
  • Uroczyste Zakończenie Roku dla Dzieci idących do pierwszej klasy
  • Dni adaptacyjne przedszkola
  • Gazetka przedszkolna „Cztery Pory Roku”
  • warsztaty ekologiczne i plastyczne

CZEKAMY NA TWOJE DZIECKO!

ul.Wiktorska 80 A 02-582 Warszawa

tel. / faks