Uroczystosci

Współdziałanie z rodzicami odgrywa w naszej placówce istotną rolę. W naszym przedszkolu współpraca nauczycieli z rodzicami przybiera różne formy. Coraz częściej uroczystości przedszkolne odbywają się w ogrodzie przedszkolnym, są to festyny z okazji „Dnia Rodziny” oraz „Dzień pieczonego ziemniaka”.

Święto ziemniaka obchodzimy w naszym przedszkolu już 3 rok. Odbywa się ono we wrześniu w ogrodzie przedszkolnym. Zapraszane są rodziny dzieci z naszego przedszkola. Dla dzieci przygotowanych jest wiele atrakcji: zamek do skakania, kucyki, loteryjka, malowanie twarzy, zabawy chustą animacyjną, kąciki plastyczne. O rodzicach również nie zapominamy. Specjalnie dla nich przygotowana jest ogrodowa kawiarenka , gdzie mogą skosztować gorących pyz, wspaniałych placków ziemniaczanych jak również słodkich wypieków.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości nasze przedszkole włącza się do akcji ,,Szkoła do hymnu”.  Dzieci wspólnie z nauczycielkami śpiewają 4-zwrotkowy hymn narodowy.

„Dzień Rodziny” odbywa się co roku w czerwcu. Te dwa festyny mają służyć lepszej integracji środowiska. Przedszkole nasze organizuje uroczystości z okazji: „Dnia Babci i Dziadka” w styczniu i „Dnia Mamy i Taty” w maju. Dzieci wraz z nauczycielkami przygotowują na tą okazję specjalny program artystyczny. Mogą się pochwalić swoimi umiejętnościami muzycznymi, tanecznymi i aktorskimi. Po przedstawieniach zawsze zapraszamy naszych gości na słodki poczęstunek. Każde dziecko przygotowuje prezent – niespodziankę dla swoich najbliższych.

Podczas zimy w naszej palcówce są organizowane: „Spotkanie z Mikołajem”, „Bal karnawałowy”. Te dwie uroczystości są szczególnie lubiane przez dzieci. Podczas „Spotkania z Mikołajem” przedszkolaki słuchają opowieści wigilijnych, śpiewają kolędy, rozmawiają z Mikołajem i dostają od niego prezenty. Na balu dzieci mogą przebrać się w bajkowe stroje. Mają możliwość brać udział w konkursach, tańczą, śpiewają i bawią się wesoło. Fotograf upamiętnia piękne stroje dzieci.

21 marca przedszkolaki witają wiosnę. Wcześniej podczas zajęć plastycznych przygotowują z nauczycielkami postać „Marzanny”. Śpiewem tego dnia żegnają zimę. W kwietniu podczas „Dnia Ziemi” dzieci pomagają sadzić roślinki. Każda grupa otrzymuje krzewy, kwiaty i drzewka do zasadzenia w ogrodzie przedszkolnym. Zielone rośliny są kupowane z pieniędzy otrzymanych za makulaturę zbieraną przez cały rok w naszym przedszkolu.

Tradycją naszej placówki stał się „Tydzień Atrakcji z okazji Dnia Dziecka”. Część z tych atrakcji organizowana jest na świeżym powietrzu w ogrodzie przedszkolnym jeśli tylko dopisuje pogoda. Należą do nich: „Spartakiada sportowa”, „Plenery plastyczne”. W 2006 roku podczas spartakiady gościliśmy policjanta, który opowiadał nam o bezpieczeństwie na drodze, oraz gościliśmy radio RMF FM, dzięki któremu dzieci otrzymały wspaniałe nagrody: puzzle, lizaki, czekoladowe batoniki. Dzieci brały udział w różnych konkurencjach sportowych oraz w drużynowym wyścigu.

„Plenery plastyczne” to następny dzień atrakcji w czerwcu. W ogrodzie dla dzieci są porozmieszczane stoiska plastyczne. Przedszkolaki mogą malować farbami, rysować, lepić z masy solnej, tworzyć figurki z gliny, ozdabiać balony. Dużym powodzeniem cieszy się stoisko z malowaniem twarzy. Trzeciego dnia wszystkie nauczycielki wystawiają teatrzyk dla dzieci. Dziewczynki i chłopcy bardzo go lubią ponieważ mogą zobaczyć swoje panie w różnych rolach np.: Czerwonego Kapturka, Wilka czy Ludwiczki. Podczas tygodnia atrakcji nasze dzieci jeżdżą na wycieczki: do ZOO, Łazienek, Wilanowa, odwiedzamy ogródki działkowe. Wszystkie dzieci czekają również na wycieczkę do Konstancina. Tam mamy zapewnionych wiele atrakcji np.: przejazd bryczką zaprzężoną w kucyki, odwiedzamy stajnię, skaczemy na zamku dmuchanym. Do tych atrakcji dochodzi dyskoteka oraz ognisko.

W czerwcu w naszym przedszkolu odbywa się „Pożegnanie Starszaków”. Najstarsza grupa wraz z paniami przygotowują uroczysty program dla rodziców. Dzieci otrzymują pamiątkowe książki, dyplomy, prezenty na pożegnanie przedszkola. Po części oficjalnej zapraszamy na poczęstunek. „Dni adaptacyjne” są przygotowywane z myślą o dzieciach i ich rodzicach, którzy dopiero będą uczęszczały do naszego przedszkola. To są spotkania w sali grupy dzieci najmłodszych z nauczycielem, który będzie się dziećmi opiekował i je uczył. Dzieci i rodzice mają możliwość poznać przedszkole, sale, ogród, porozmawiać z nauczycielem. Natomiast dzieci zapraszamy do wspólnej zabawy. Po adaptacji dzieci chętniej przyjdą we wrześniu do przedszkola.

Uroczystości obchodzone w naszym Przedszkolu:

• Dzień Pieczonego Ziemniaka
  • Szkoła do hymnu
  • Spotkanie z Mikołajem
  • Dzień Babci i Dzień Dziadka
  • Bal Karnawałowy
  • Powitanie Wiosny
  • Święto Ziemi
  • Dzień Mamy i Taty
  • Dzień Rodziny
  • Tydzień Atrakcji z okazji Dnia Dziecka
  • Uroczyste Zakończenie Roku dla Dzieci idących do pierwszej klasy