Varsavianistyczna szkoła

Przedszkole 139 na Mokotowie

Varsavianistyczna szkoła

Certyfikat „Varsavianistyczna Szkoła” przyznawany jest przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy przedszkolom, szkołom i innym placówkom oświatowym za:

• upowszechnianie wśród uczniów wiedzy o Warszawie,
  • promowanie aktywności twórczej uczniów w poznawaniu Warszawy,
  • podnoszenie efektywności i atrakcyjności pracy dydaktycznej związanej z poznawaniem własnego miasta,
  • integrowanie społeczności szkolnej wokół działań na rzecz Warszawy,
  • branie udziału w uroczystościach rocznicowych odbywających się w Warszawie,
  • współpracę ze środowiskiem lokalnym i instytucjami działającymi na rzecz edukacji varsavianistycznej.

Certyfikat II stopnia

W roku szkolnym 2018/2019 kontynuowaliśmy projekt Varsavianistyczna Szkoła. Podjęliśmy szereg działań zmierzających do lepszego poznania naszej stolicy, takich jak: wycieczki, uczestnictwo w lekcjach muzealnych, udział w licznych konkursach na terenie Warszawy oraz zajęcia na terenie przedszkola. Dzięki wielu pomysłom i pracy wszystkich nauczycieli, dzieci i rodziców ponownie zdobyliśmy certyfikat, tym razem II stopnia  na lata 2019-2021.

Przedszkole Nr 139 zdobyło certyfikat na lata 2018 – 2019.

Certyfikat III stopnia

W dniu 25 listopada 2021 r. Przedszkole nr 139 otrzymało bezterminowy Certyfikat III stopnia „Varsavianistycznej Szkoły”. Po raz trzeci realizujemy działania „varsavianistyczne”, opisane w pkt. 6 „Regulaminu przyznawania placówce oświatowej certyfikatu – Varsavianistyczna Szkoła”.

Przedszkole nr 139 zdobyło certyfikat po raz trzeci dlatego otrzymuje tytuł Ośrodka Edukacji Varsavianistycznej.

Serdeczne podziękowania dla Pani Anety Markuszewskiej – nauczyciela i koordynatora działań na terenie placówki.

dyplom podziękowanie 1 dyplom podziękowanie 2

TPW_VS_Regulamin_20210928