Grupa III

Sala grupy III jest żółto – zielona, znajduje się tutaj kilka różnorodnych kącików dydaktycznych. Dzieci mogą podejmować działania zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Wszystkie kąciki znajdują się w różnych miejscach sali, dzięki czemu dzieci nie przeszkadzają sobie wzajemnie zabawie. Bardzo bogato wyposażony jest kącik gier dydaktycznych.
Miejscem, w którym bardzo lubią bawić się chłopcy jest kącik konstrukcyjny wyposażony w klocki różnego rodzaju: lego, drewniane, plastikowe. Wyczarowują z nich przestronne budowle.
W naszej sali znajduje się kącik lalek, na który składają się: domek i kuchnia. To ulubione miejsce zabawy dziewczynek. Bawią się tam bardzo chętnie lalkami, urządzają im dom a w kuchni gotują pyszne potrawy. Dzieci bawią się również w „sklepik”. Sprzedają i kupują produkty.
W naszej sali mamy również kącik książek z bajkami, opowiadaniami, czasopismami i książkami przyrodniczymi. Ekspozycja wymieniana jest co jakiś czas zgodnie z zainteresowaniami dzieci.
Dzieci lubią też gromadzić swoje skarby, które przyniosły z ogrodu lub wycieczki. Takim miejscem jest kącik przyrody. Przedszkolaki mają okazje w tym kąciku obserwować rozwój roślin, które same posadziły np.: fasolkę, cebulę, rzeżuchę.

grupa 3.1
grupa 3.2