Grupa IV

Sala „starszaków” to sala w kolorze niebieskim. Znajdują się w niej różnorodne kąciki tematyczne. Kącik lalek wyposażony jest w stoliczek z krzesłami i kuchenkę. Tu najczęściej bawią się dziewczynki. Przygotowują dla lalek obiady lub urządzają im przyjęcia urodzinowe. W kąciku tym znajdują się również: pralka, wózki oraz koszyczek z pluszowymi zabawkami.
Kącik gier wyposażony jest w puzzle, gry planszowe, loteryjki oraz układanki do nauki czytania.

W naszej sali znajduje się również kącik matematyczny, który tworzą: tablice z cyframi i znakami matematycznymi, liczydło, układanki oraz pomoce dydaktyczne z „Dziecięcej matematyki” wg. E. Gruszczyk – Kolczyńskiej.
Ulubionym miejscem wszystkich starszaków jest kącik komputerowy. Każdy kto chce skorzystać z komputera i grać w gry dydaktyczne lub rysować wpisuje się na listę. W naszej grupie wspólnie wprowadziliśmy zasadę, że korzystanie z komputera jest nagrodą za grzeczne zachowanie.
Duże kolorowe klocki najbardziej lubią chłopcy. Budują z nich gabinet lekarski, dom z basenem, szkołę czy samochód. Często też sięgają po klocki typu lego oraz drewniane, z których tworzą wieże, garaże, zamki.

grupa 4.1
grupa 4.2

W naszej sali mamy też kącik przyrody. Tu znajdują się różnorodne „skarby”, które dzieci przynoszą z ogrodu przedszkolnego oraz urządzenia niezbędne małemu przyrodnikowi np.: lupy, mikroskop, pudełeczka. Podczas jesieni w naszym kąciku mnóstwo jest kasztanów, żołędzi, szyszek, liści a w czasie wiosny sadzimy rośliny: cebulę, fasolę, rzeżuchę, aksamitki. Dbamy o nie i obserwujemy ich wzrost.
W naszej sali są również kolorowe samochody, tablica po której dzieci mogą pisać kredą. Na ścianach wiszą tablice graficzne: „Pory roku”, „Dni tygodnia”, „Alfabet”, mapy: Polski i świata, litery oraz cyfry.
Biblioteczka – tu zgromadzone są książki o różnorodnej tematyce; baśnie, legendy, opowiadania, wiersze, oraz duża kolekcja literatury popularnonaukowej, która pomaga nam poznawać świat przyrody. Znajdują się tu również gazetki dziecięce, które dzieci bardzo lubią czytać i przeglądać.